Tłumaczenia na język rosyjski

Język rosyjski (русский язык, czyt. ruskij jazyk) jak szacują różne źródła, używany jest przez około 250-300 milionów ludzi. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi.

Pozostałe miejsca gdzie możemy porozmawiać w tym języku to m.in.:
- Kazahstan (język oficjalny),
- Mołdawia,
- Gruzja (język urzędowy republiki autonomicznej, obok abchaskiego),
- Osetia Południowa,
- Ukraina (język urzędowy obok języka ukraińskiego)

Dlaczego warto powierzyć tłumaczenie na język rosyjski profesjonalnym tłumaczom?

... bo tylko doświadczony tłumacz języka rosyjskiego wie, jak uniknąć błędów gramatycznych i leksykalnych, które wynikają z bliskiego pokrewieństwa języka białoruskiego i ukraińskiego. Języki te tylko pozornie są bardzo podobne.

Lata doświadczeń pozwolą profesjonalnemu tłumaczowi języka rosyjskiego na prawidłowe użycie zapożyczeń z innych języków obcych, do których język rosyjski ma szczególne Widać to dokładnie na przykładzie, na przykład, nazw sportów, część z nich jak баскетбол (baskietboł) – piłka koszykowa, zaczerpnięte są z angielskiego. W języku rosyjskim piłka to z kolei мяч (miacz) - co można prównać z czeskim míč.

Nazwy miesięcy w języku rosyjskim pochodzą bezpośrednio z łaciny. Doskonały przykład znajdziemy już "na początku roku" np. январь (janwar´), czyli styczeń.

DLACZEGO WARTO TŁUMACZYĆ NA JĘZYK ROSYJSKI WŁAŚNIE U NAS?

Bo już od 14 lat naszym Klientom w Polsce i za granicą zapewniamy profesjonalne tłumaczenia z języka rosyjskiego oraz tłumaczenia na język rosyjski. Aby dostarczyć Państwu tłumaczenia najwyższej jakości wdrożyliśmy system kontroli i zapewnienia jakości tłumaczeń, potwierdzony Certyfikatem Jakości ISO 17100:2015.

Chętnie przygotujemy BEZPŁATNĄ WYCENĘ każdego Państwa projektu. Dodatkowo, dla każdego projektu uzyskacie Państwo indywidualny rabat, który gwarantuje Państwu oszczędności już od pierwszego zamówienia.

Do tłumaczenia Państwa projektu dobieramy tłumacza języka rosyjskiego specjalizującego się w konkretnej dziedzinie z ponad 100 branż, takich jak np.: Administracja, Budownictwo, Bankowość, Finanse, Ekonomia, Księgowość, Handel, Ekologia i ochrona środowiska, Rolnictwo, Chemia, Elektronika, Elektryka, Energetyka, Inżynieria przemysłowa, Mechanika, Automatyka, Robotyka, Komputery, Oprogramowanie, Literatura, Reklama, Budowa i eksploatacja maszyn, Instrukcje obsługi, Medycyna, Farmacja, Prawo, Umowy, Transport, Przemysł, Technologie, Rozrywka, Sztuka, Muzyka, Sport, Rekreacja, Turystyka, Zarządzanie i inne.

Aby przekonać się, jakie najlepsze firmy z Państwa branży stale korzystają z naszych usług, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem tłumaczeń. Chętnie udostępnimy kilka z ponad 100 listów referencyjnych.