Tłumaczenia na język francuski

Czy odwiedziłeś już nasze nowe biuro? Tę czerwoną sukienkę kupiłaś w butiku? A do kawy na śniadanie uwielbiasz świeżą bagietkę? Nawet nie zauważamy jak wiele w języku polskim jest zapożyczeń z języka francuskiego! 
Choć czasy świetności (wiek XVIII), gdy był językiem międzynarodowym ma już za sobą, język francuski jest nadal oficjalnym językiem wielu międzynarodowych instytucji i organizacji m.in. NATO, Światowej Organizacji Handlu czy ONZ. 

Język francuski (fr. le français) jest język ojczystym dla 80 mln ludzi: w tym, ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln mieszkańców Belgii, ok. 1,5 mln obywateli Szwajcarii, a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. .
Aż w 54 krajach jest jednym z języków urzędowych bądź jednym z powszechnie używanych.

Dlaczego warto powierzyć tłumaczenie na język francuski profesjonalnym tłumaczom?

... bo tylko profesjonalny tłumacz języka francuskiego wie, że jedną z cech wyróżniających język francuski jest szczególna dbałość Francuzów o używanie terminów pochodzenia francuskiego. Powoduje to systematyczne tworzenie nowych słów zastępujących powszechnie używane nazewnictwo przejęte w innych krajach np. z języka angielskiego jak m.in.:

  • ordinateur a nie computer czyli 'komputer'
  • courriel a nie mail czyli poczta elektroniczna
  • SIDA (syndrome de l'immunodéficience acquise) a nie AIDS,
  • OTAN (Organisation du traité de l'Atlantique Nord) a nie NATO.

DLACZEGO WARTO TŁUMACZYĆ NA JĘZYK FRANCUSKI WŁAŚNIE U NAS?

Bo już ponad od 14 lat naszym Klientom w Polsce i za granicą zapewniamy profesjonalne tłumaczenia z języka francuskiego oraz tłumaczenia na język francuski. Aby dostarczyć Państwu tłumaczenia najwyższej jakości wdrożyliśmy system kontroli i zapewnienia jakości tłumaczeń, potwierdzony Certyfikatem Jakości ISO 17100:2015.

Chętnie przygotujemy BEZPŁATNĄ WYCENĘ każdego Państwa projektu. Dodatkowo, dla każdego projektu uzyskacie Państwo indywidualny rabat, który gwarantuje Państwu oszczędności już od pierwszego zamówienia.

Do tłumaczenia Państwa projektu dobieramy tłumacza języka francuskiego specjalizującego się w konkretnej dziedzinie z ponad 100 branż, takich jak np.: Administracja, Budownictwo, Bankowość, Finanse, Ekonomia, Księgowość, Handel, Ekologia i ochrona środowiska, Rolnictwo, Chemia, Elektronika, Elektryka, Energetyka, Inżynieria przemysłowa, Mechanika, Automatyka, Robotyka, Komputery, Oprogramowanie, Literatura, Reklama, Budowa i eksploatacja maszyn, Instrukcje obsługi, Medycyna, Farmacja, Prawo, Umowy, Transport, Przemysł, Technologie, Rozrywka, Sztuka, Muzyka, Sport, Rekreacja, Turystyka, Zarządzanie i inne.

Aby przekonać się, jakie najlepsze firmy z Państwa branży stale korzystają z naszych usług, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem tłumaczeń. Chętnie udostępnimy kilka z ponad 100 listów referencyjnych.